A migrációról, az idősekről, az önkormányzati bérekről és az ellenzékről volt szó a parlament keddre, ellenzéki kezdeményezésre összehívott rendkívüli ülésén, amely a kormánypártok távolmaradása miatt határozatképtelen volt.
Gulyás Gergely (Fidesz) azt mondta, a mostani ülés valódi oka, hogy az ellenzék a saját választóitól eddig kapott elégtelent legalább kettesre szeretné javítani, ezért fogott össze a Jobbik, az MSZP és az LMP. Szerinte az országban nem kormány-, hanem ellenzékváltó hangulat van.
A bevándorlással kapcsolatban azt közölte: a kormány elsőként tette nyilvánvalóvá Európában, egyetlen bevándorlót sem hajlandó befogadni, ellenállt a kvótának, kerítést épített. „A bajbajutottakon segítettünk, de nem hagyjuk, hogy Magyarország bevándorlóországgá váljon” – jelentette ki, hozzátéve: az ellenzék eddig irgalmatlansággal vádolta a kormányt, most túlzott irgalommal. A nyugdíjakkal kapcsolatos MSZP-s felvetésre úgy reagált: azok akarnak fellépni a nyugdíjasokért, akik csak azért tudtak nyugdíjat fizetni, mert az IMF hitelt adott. Hozzátette ugyanakkor: a nyugdíjemeléseket folytatni kell, ahogyan a köztisztviselői béremelést is.
Dömötör Csaba válaszában arról beszélt, az elmúlt hónapokban az ország tovább erősödött, nőtt a minimálbér, folytatódnak az ágazati béremelési programok, bővül a családi adókedvezmény, csökkent az internetáfa. Kitért a bevándorlásra is, szerinte ugyanis egyre nagyobb erők mozdulnak meg Magyarország „megtöréséért”, „azok szeretnék megtörni, akik szerint a bevándorlás lehetőség, a multikulturális társadalom pedig kívánatos”. Megmozdulnak a külföldről támogatott NGO-k, a bevándorlás brüsszeli barátai, senki által meg nem választott bürokraták és nemzetközi szervezetek. Ezt nem lehet szó nélkül hagyni, a kormány ezért terjesztette elő a „Stop Soros” törvénycsomagot – fogalmazott. Mint mondta, eközben idehaza is „zajlanak a dolgok”, „gyakorlatilag teljesen összeállt a kerítésbontó koalíció”, sokfelől érkeztek, de az LMP, a Jobbik, a DK és az MSZP is ugyanazt akarja, „ki Allahot emlegetve, ki szavazatával, ki aláírásgyűjtéssel, ki nyilatkozatokkal operál, de a lényeg ugyanaz, együtt bontanák le a határzárat, és azonnal megindítanák a betelepítéseket”. Külföldi támogatóikkal azon vannak, hogy Európa „multikulti kontinens”, Magyarország pedig bevándorlóország legyen, de amíg ez a kormány hivatalban van, addig erről szó sem lehet – jelentette ki az államtitkár.